Az Európai Bizottság formális egyeztetésre benyújtott változatai megtekintésére és észrevételezésére az alábbiakban nyílik lehetőség.
A hozzászólások lehetséges tipusai:
A vélemények rögzítésére 2014-11-25 07:59 -ig volt lehetőség.
Számos megjegyzést érdemel az RSZTOP:
1. nyelvezet és az ebből levonható konklúziók:
- "rászoruló személy" - paternalista attitűdöt tükröző, magyarul rendkívül furcs kifejezés;
- önhiba: egy szegénységben és kirekesztésben élőket megcélzó szövegben az önhiba mint a célcsoportot meghatározó kategória megjelenik (7. és 8. oldal),
- helyesírási hibák - ld. gyermekeket nevelő a szövegben szinte mindenhol egyben;
2. célcsoport:
- a közterületen élők meghatározása zavaros - javaslat: a FEANTSA definíciós kerete,
- csatlakozva az előttünk szólókhoz: a 3 hónapos magzat létének megállapítását milyen módon tervezik a végrehajtás során?;
- a szegénységben élők bemutatása esetén az ún. dolgozó szegények kategóriájáról szó sem esik, holott az élelemhez jutás nem egyszer ebben a körben is probléma;
- 0-3 éves korúak igényei: javasolt dokumentumok a Gyerekesély Közhasznú Egyesület anyagai, köztük rövid összefoglalásul: http://www.gyere.net/downloads/GYEREK%20VAGYOK_20141120j.pdf
3. konzultáció:
- számos szervezetet hiányolunk a bevontak közül, ilyen az említett Gyerekesély Egyesület is, de javaslatait a Magyar Szegénységellenes Hálózat is ajánlja;
4. rendelkezésre álló összeg:
- 2014-re 34%-os szegénységi aránnyal számolva (Eurostat), s ezt tovább bontva az összeg alacsony.
Üdvözlettel: MSZEH
Szükségét látom az Autista Lakóotthonok további támogatásának, további lakóotthonok kialakításának. A témára érintettségem folytán rálátok.
Az autista személyek igencsak rászorulók, általában megváltozott munkaképességűek, ténylegesen dolgozni többnyire nem képesek, legfeljebb csak védett munkahelyen.
A jelenlegi Lakóotthon rendszer nem kielégítő, egyrészt mert kevés, másrészt mert olyan összegű térítési díjból tudják csak fenntartani magukat, amelyet az ellátottak önerőből nem képesek fedezni.
A továbbfejlesztés szükségességét tehát abban látom, hogy egyrészt a lakóotthonok számát kellene növelni, másrészt a finanszírozásukat emelni, hogy olyanok is igénybe tudják venni, akik, illetve akiknek családja nem képes a térítési díjat megfizetni.
Szomorú vagyok, hogy egy ennyire fontos témát ennyire hanyag módon mutat be a T. Minisztérium.
"Szeretnék tolmácsot kérni!"
Ugyanis a dokumentum fele magyar, a másik fele angol nyelvű. Kíváncsi lennék, hogy milyen célzattal szerepelnek egyes címek angolul.
Még arra sem vették a fáradságot, hogy legalább a betűméret egységes legyen. Hol kisebb betűvel írják a bekezdést, vagy a címet, hol nagyobbal. A célcsoportok meghatározása, majd leírása egymással ellentétes állításokat tartalmaz. Mintha a koncepció szétesett volna, de valamit kell írni ugye. Ha valaki kiszámolja, hogy a teljes célcsoportból valójában kiket is kívánnak segélyezni nagyon kicsi szám jön ki. Ha pedig kiszámolta a T. Minisztérium, de nem kis szám jött ki, akkor nagyon rosszul írták le a meghatározást a teljes dokumentum összességében.
Továbbá felmerülnek bennem adatvédelmi kérdések is. Hogyan képesek a partner szervezetek meghatározni a célcsoporthoz tartozást, miközben a meghatározáshoz szükséges alapinformációkkal nem rendelkezhetnek ( pl.: valamely személy milyen szociális ellátásban részesül). Tehát végigkérdezik a falu teljes lakosságát? Mit tesznek, egy 10 ezres városban?
Honnan tudja bármely civil szervezet, hogy egy településen kinek jár gyermekvédelmi kedvezmény, vagy ki az aki legalább 3 hónapos terhes?
Szociális vállalkozások kialakítása, alkalmi szálláslehetőség, alkalmi étkeztetők és alkalmi tanácsadás céljából.
Tisztelt Dr. Köpeczi Bócz Tamás Úr!
Alulírott Kozák János Csongrád Megyei Nemzeti és Etnikai Kisebbségek Érdekvédelmi Egyesületének elnöke, azzal a mély tiszteletbeli kérésemmel fordulok Önhöz , hogy a lehetőségeihez mérten a felvételi kérelmünket méltányossággal támogatni szíveskedjék
az operatív szervhez . Indoklásul felhozom a következőket: a társadalom perifériáján élő
halmozottan hátrányos helyzetű társadalmi népcsoport infrastruktúra nélküli - és innováció hiányában élő roma társadalom érdekeiben szeretnénk a segély szervezetek közé tartozni.
Ezért azt gondolom, hogy a 25 év magyarországi politikai helyzetnek megfelelően és az Eu elvárásainak követelményeinek szerint a mi roma szervezetünknek is helyt kellene biztosítania a segély szervezetek operatív bizottságában.
Megköszönöm megtisztelő figyelmét és várom mielőbbi pozitív segítőkész válaszát.
Tisztelettel
Csongrád Megyei Nemzeti és Etnikai Kisebbségek Érdekvédelmi Egyesületének elnöke
Kozák János
email: kozak611@citromail.hu
Tisztelt Dr. Köpeczi Bócz Tamás Úr !
Alulírott Hamza János , azzal a mély tiszteletbeli kérésemmel fordulok Önhöz, hogy a lehetőségeihez mérten kérésünket támogatni és méltányolni szíveskedjék.
Kérésünk az lenne,hogy a segély szervezetek Operatív szervéhez a mi Roma Szervezetünket is vegyék fel.
Indoklásul felhozom a következőket : A társadalom perifériáján élő halmozotan hátrányos helyzetű társadalmi népcsoport infrastruktúra nélküli - és innováció nélküliek a cigányság.Ezért azt gondolom,hogy a lehetőségek szerint a cigányság részéről is be kellene vonni a mi Szervezetünket is az Önök Operatív bizottságába, és a segélyezési koordinációk elvégzésébe.
Kérem szíveskedjék minket tájékoztatni , hogy ez a partnersági kapcsolat rendszer a mi Szervezetünk bevonásával tudna-e működni.
Megtisztelő figyelmét megköszönöm,és várjuk mielőbbi méltányos válaszát.
Tisztelettel :
Hamza János